Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aktualności

Jakie mieszanki poplonowe są najlepsze?

25 września 2023
obrazek

Rolnicy stale dokładają starań, aby móc jak najlepiej zadbać o glebę. Jednym z podejmowanych działań, jest sianie poplonów, które pozwala jej szybciej zregenerować się po żniwach. W naszej ofercie dostępne są mieszanki poplonowe złożone z kilku roślin. Takie połączenia pozwalają na dostarczenie glebie odpowiednich wartości odżywczych. Warto jednak wiedzieć, że kluczowe jest ich właściwe dobranie od celu, w którym się je sieje.

W mieszankach poplonowych bardzo często ujrzeć można takie rośliny jak m.in. soja, gorczyca biała czy facelia błękitna. Tym, co je wyróżnia, jest ich szybki wzrost, a dodatkowo krótki okres wegetacji. Wybór w przypadku mieszanek poplonowych zależny jest m.in. od tego, czy chce się je siać na nawóz, czy na paszę dla zwierząt. Jesteśmy jednak pewni, że nasza oferta dostosowana do różnorodnych potrzeb klientów spełni nawet najbardziej wymagające oczekiwania. W przypadku chęci wykorzystania roślin na paszę najlepszym wyborem będzie dostępna w naszej ofercie Mieszanka Gorzowska, gdy chce się wykorzystać je na zielony nawóz, polecamy Turbo Start.

Mieszanka Gorzowska

W składzie tej mieszanki poplonowej znaleźć można 50% życicy wielokwiatowej, 30% koniczyny inkarnatki oraz 20% wyki ozimej. Jest to połączenie, które doskonale sprawdza się w przypadku żyznych, a także wymagających gleb. Przy problematycznym podłożu dobrym rozwiązaniem jest jej wysiew wraz z żytem. Warto wiedzieć, że dostarcza ona dużych plonów masy zielonej i suchej. Najlepiej dokonywać siewu w okresie od połowy sierpnia do końca września. Jeśli jednak na zewnątrz panują sprzyjające warunki, można to zrobić nawet do listopada.

Mieszanka poplonowa gorzowska charakteryzuje się bardzo dobrą wartością paszową, a także ma dużą masę korzeni. Dodatkowo zasiewając ją, można liczyć na znaczną poprawę gleby i infiltracji wody. Poza tym zwiększa ona również ilość próchnicy w podłożu. Norma w przypadku wysiewu na glebach żyznych i średnich wynosi 45-50 kg/ha, a przy tych problematycznych – 50-55 kg/ha.

Mieszanka Turbo Start

W przypadku mieszanki poplonowej Turbo Start, w składzie znaleźć można doskonałą kompozycja na zielony nawóz, która odznacza się bardzo szybkim wzrostem. Warto wiedzieć, że to połączenie jest uniwersalne dzięki temu, że gorczyca biała, a także rzodkiew oleista świetnie radzą sobie nawet w przypadku słabszych gleb. Kompozycja poprawia strukturę, a także stan zdrowotny gleby. Norma wysiewu w tym przypadku wynosi 20-22 kg/ha.

Mieszanka poplonowa Lucern

W przypadku chęci uzyskania paszy o doskonałej jakości polecamy również mieszankę poplonową Lucern, które ma dużą zawartość białka. Tę kompozycję tworzą trzy odmiany lucern. Nie tylko odznacza się ona wysoką wydajnością, ale również zimotrwałością. Dostarcza duże plony suchej masy w okresie wegetacyjnym. Ta kompozycja doskonale sprawdza się w przypadku słabszych gleb i charakteryzuje się wysoką odpornością na niesprzyjające warunki. Termin jej wysiewu to czas od kwietnia do końca sierpnia, natomiast norma wysiewu w tym przypadku wynosi od 25 do 30 kg/ha.

Sprawdzone mieszanki poplonowe

Firma Oseva to przedsiębiorstwo, które działa na rynku już od ponad 26 lat. Dzięki temu, że dostarczamy produkty o bardzo wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie, mamy wielu stałych i zadowolonych ze współpracy klientów. Dodatkowo stale dbamy o to, aby proponowane przez nas rozwiązania pozwalały na ograniczenie sytuacji, w których rolnicy otrzymują nieudany plon.

Na naszej stronie internetowej można się dokładnie zapoznać z mieszankami poplonowymi. Jesteśmy pewni, że każdy bez problemu dobierze tu odpowiednie kompozycje nawet do najbardziej wymagających oczekiwań. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam również służyć radami przy wyborze odpowiedniej kompozycji. Z chęcią udzielamy także wskazówek dotyczących wysiewu. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszymi propozycjami, a także do kontaktu w razie ewentualnych wątpliwości.