Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aktualności

07 grudnia 2021
Poplon — naturalny nawóz na zimę i na jesień
Pomimo dynamicznych zmian i licznych innowacji wprowadzanych w branży rolniczej, istnieje wiele tradycyjnych praktyk stosowanych przez rolników.
26 października 2021
Terminy siewu zbóż
Niezależnie od tego, czy mówimy o zbożach jarych czy ozimych, trzymanie się terminu wysiewu odgrywa niezwykle istotną rolę. Z uwagi na zmieniające się warunki pogodowe już nawet niewielkie opóźnienie może wygenerować w zbiorach straty rzędu 15–20%. Tolerancja jest tutaj, rzecz jasna, zależna od poszczególnych gatunków oraz wielu zmiennych pogodowych, dlatego warto szczególnie interesować się tymi terminami, które dotyczą dokładnie tych gatunków, które planuje się obsadzić.
09 września 2021
Pszenica – wymagające nasiona roślin uprawnych
Bez wątpienia pszenica ozima stanowi jedną z najbardziej popularnych roślin uprawnych w Polsce. Nie oznacza to jednak, że wystarczy obsiać dowolne pole jakimkolwiek gatunkiem tego zboża, aby móc cieszyć zdrowym i obfitym plonem. W celu zmaksymalizowania zysków należy brać pod uwagę kilka podstawowych czynników, takich jak wymagania glebowe, przedplony czy nawożenie. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze z warunków prawidłowej uprawy tych roślin.
05 sierpnia 2021
Wykorzystanie motylkowych drobnonasiennych
Z uwagi na bardzo wszechstronne przeznaczenie motylkowe drobnonasienne stanowią dosyć często wybierane gatunki roślin stanowiących obsadę pól uprawnych. Doskonale sprawdzają się zarówno jako pastwiska, jak i w roli łąk kośnych – wykorzystuje się je do sporządzania zielonek, siana czy sianokiszonek. Nadadzą się także do zmianowania. Jak zatem widać, zakres ich zastosowania jest naprawdę szeroki, a skuteczność bardzo wysoka
Wczytywanie...
Zobacz więcej aktualności