Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aktualności

09 września 2021
Pszenica – wymagające nasiona roślin uprawnych
Bez wątpienia pszenica ozima stanowi jedną z najbardziej popularnych roślin uprawnych w Polsce. Nie oznacza to jednak, że wystarczy obsiać dowolne pole jakimkolwiek gatunkiem tego zboża, aby móc cieszyć zdrowym i obfitym plonem. W celu zmaksymalizowania zysków należy brać pod uwagę kilka podstawowych czynników, takich jak wymagania glebowe, przedplony czy nawożenie. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze z warunków prawidłowej uprawy tych roślin.
05 sierpnia 2021
Wykorzystanie motylkowych drobnonasiennych
Z uwagi na bardzo wszechstronne przeznaczenie motylkowe drobnonasienne stanowią dosyć często wybierane gatunki roślin stanowiących obsadę pól uprawnych. Doskonale sprawdzają się zarówno jako pastwiska, jak i w roli łąk kośnych – wykorzystuje się je do sporządzania zielonek, siana czy sianokiszonek. Nadadzą się także do zmianowania. Jak zatem widać, zakres ich zastosowania jest naprawdę szeroki, a skuteczność bardzo wysoka
27 marca 2021
Jakie nasiona kukurydzy wybrac?
Uprawa kukurydzy z każdym rokiem cieszy się większym zainteresowaniem polskich rolników, a rynek kukurydzy to jeden z najszybciej rozwijających się rynków branży rolniczej. Kukurydzę wysiewa się stosunkowo późno, jednak szeroki wybór odmian i duża liczba zmiennych nakazują znacznie wcześniejsze poszukiwanie nasion.
12 stycznia 2021
Nowe opakowanie - tradycyjna jakość
Nowy design opakowań
Wczytywanie...
Zobacz więcej aktualności