Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kukurydza

Nasiona kukurydzy

 

 

W ofercie Oseva można znaleźć szeroki wybór roślin przeznaczonych zarówno na kiszonkę, jak i na ziarno. Proponujemy m.in dużo odmian kukurydzy. W zależności od potrzeb, część z nich doskonale nada się do hodowania na ziarno. Mówiąc o kukurydzy, polecane są również nasiona do siewu, które znakomicie sprawdzą się w roli paszy dla zwierząt. Roślina ta jest uznawana przez wielu hodowców za niezbędny składnik odżywczy. Nasiona sprawdzą się w zbiorach przeprowadzanych metodą CCM – kukurydza pozyskiwana w ten sposób przynosi plon większy nawet o 10–15%. Dzieje się tak, ponieważ zbierane są całe kolby, które następnie zostają rozdrobnione. CCM charakteryzuje się więc nie tylko zmniejszeniem strat plonu. Zaletą tego sposobu zbioru nasion jest również możliwość zebrania niewykształconych i ich osłonek zarodków, bogatych w wartościowe tłuszcze i białka. Wybierając ziarno kukurydzy, należy zwrócić uwagę na typ ziaren, stabilność plonowania czy przeznaczenie. Istotnym parametrem jest również wczesność dojrzewania określana za pomocą liczby FAO. W przypadku rośliny, jaką jest kukurydza, termin siewu uznawany za optymalny to okres między 20 kwietnia a 5 maja. Zaleca się zasianie jej na obszarach dobrze nasłonecznionych oraz glebach o obojętnym odczynie. Dla rolników hodujących kukurydzę termin siewu jest najczęściej uzależniony od warunków pogodowych. Z uwagi na to szybciej przystępują do niego farmerzy z cieplejszych regionów Polski. Nasiona kukurydzy sieje się na głębokości od 3 do 7 cm. W lżejszych glebach umieszcza się je głębiej, a w bardziej zwięzłych płycej. Kukurydza, której nasiona oferujemy, może mieć różne kierunki zastosowania, np. na ziarno, kiszonkę czy biogaz. Zwiększa to opłacalność zasiewania nią pól. Oprócz tego w żywieniu tuczników wykorzystuje się CCM. Jest to specjalna metoda obróbki kukurydzy. W ten sposób powstają pasze idealne dla trzody chlewnej. Najczęściej do zbierania kukurydzy zasianą metodą CCM wykorzystuje się kombajny zbożowe. Urządzanie te są specjalnie zaadaptowane do pracy — w praktyce montuje się w nich specjalne wyposażenie służące do zbierania kolb.

 

 

SILICIANA
Fao 140

Najwcześniejsza i najwydajniejsza

Typ mieszańca: TC

Typ ziarna: F/SD

Wykorzystanie: kiszonka/ ziarno/ poplon

ELAMIA
Fao 200/210

Wczesność i wydajność zarazem

Typ mieszańca: TC

Typ ziarna: F/SD

Wykorzystanie: ziarno/ CCM/ kiszonka

CELUKA
Fao 220/230

Super ilość ziarna w suchej masie

Typ mieszańca: TC

Typ ziarna: F/SD

Wykorzystanie: kiszonka / ziarno 

CEFOX
Fao 230

Nowość z maksymalną koncentracją energii

Typ mieszańca: TC

Typ ziarna: F/SD

Wykorzystanie: energetyczna kiszonka/ CCM / biogaz

GL PRIMAVERA
Fao 230/240

Rekordowe możliwości

Typ mieszańca: SC

Typ ziarna: F/SD

Wykorzystanie: ziarno/kiszonka/bioetanol

PROPHET
Fao 240

Solidny zawodnik

Typ mieszańca: TC

Typ ziarna: F/SD

Wykorzystanie: kiszonka / CCM / ziarno

ROBLETO
Fao 240

SUPER KISZONKA I BIOGAZ

Typ mieszańca: SC

Typ ziarna: F/SD

Wykorzystanie: kiszonka / biogaz

ASTROSILO
Fao 240

Dawniej GL 1202

Typ mieszańca: SC

Typ ziarna: F/SD

Wykorzystanie: energetyczna kiszonka / CCM / ziarno

Wczytywanie...
Zobacz więcej odmain

 

 

Kukurydza na słabe gleby

 

Zasadniczo kukurydza należy do roślin, które nie mają szczególnych wymagań glebowych, jednak pośród naszych propozycji można znaleźć takie jej odmiany, które świetnie funkcjonują nawet w trudnych warunkach. Kukurydza na słabe gleby to przede wszystkim takie odmiany, jak Cegrand, Bringa czy Dekania. Doskonale poradzą sobie one z chwilowymi niedoborami wody oraz niskimi temperaturami. O ilości i jakości zebranych plonów zadecyduje metoda zbioru – jedną z nich jest CCM. Kukurydza pozyskiwana w ten sposób ma postać wilgotnych kolb podlegających następnie rozdrobnieniu. Ten sposób zapewnia dobrą wydajność dzięki ograniczeniu strat ziarna oraz zbieraniu osłonek zarodków bogatych w białka i tłuszcze. Kukurydza siewna występuje w standardowej jednostce 50 tys. nasion zalecanych do wysiania na obszarze 0,5 ha. Na naszej stronie podana jest zalecana dla każdej odmiany liczba nasiona na hektar. Jeśli chodzi natomiast o to, jaki kukurydza ma termin siewu, w zależności od poszczególnych odmian może nim być końcówka kwietnia lub początek maja. Ważne jest, aby podłoże nie było przesuszone. Kukurydza ma nasiona, które potrzebują wody do kiełkowania i równomiernego wzrostu. Decydując się na produkcję kukurydzy, warto również dokonać pomiarów temperatury gleby. Wybierając kukurydzę siewną, należy kierować się odpowiednią klasą wczesności dopasowaną do regionu. Podczas doboru nasion ważny jest także kierunku użytkowania. Każdy, kto planuje uprawę kukurydzę na CCM może bez problemu dopasować typ ziaren do rodzaju gleby, czy też innych czynników wpływających na jakość plonów. Dzięki temu zbiór kukurydzy staje się procesem nie tylko sprawnym. Dopasowanie jej nasion do niezbędnych parametrów to także gwarancja owocnych plonów.

Jeśli interesuje Cię ziarno wysokiej jakości, zapraszamy do kontaktu. Oferujemy sprawdzone odmiany kukurydzy do siewu zarówno na kiszonkę, jak i ziarno. Gwarantujemy opłacalność inwestycji. Zbiory zboża pochodzącego z naszego asortymentu z powodzeniem można wykorzystywać przez cały rok. Zapewniamy, że biogaz powstały z oferowanych nasion kukurydzy jest wysokoproduktywny. Dlaczego jeszcze warto nawiązać z nami współpracę? Proponujemy nie tylko korzystne ceny kukurydzy do siewu. Dokładamy również wszelkich starań, aby spełnić potrzeby i oczekiwania każdego Klienta. Z zaangażowaniem i otwartością realizujemy więc wszystkie zlecenia.